A A A
  • Nefretete
    Nefretete

Nefretete TILLI*PL -odeszła od nas na zawsze....(

Rodzice: EC Alias Clinton Maccala*PL, La Toya Duch Ekstazy*PL
Data urodzenia: 26.08.2004
Kolor: g 09 23(szylkret niebieski z białym, pręgowany tygrysio)

 

Nefretete to druga kotka, która zawitała w naszej hodowli.
Kiedy zobaczyłyśmy ją po raz pierwszy, była niebieskim maleństwem, które dopiero co otworzyło oczy. Była najpiękniejszym kociakiem jakiego do tej pory było nam dane zobaczyć. Dlatego poprosiłyśmy o możliwość wybrania imienia dla naszego nowego skarbu.
Po przybyciu do nowego domu okazało się, że albo nadzwyczaj dobrze dobrałyśmy jej imię, albo nadane imię ma większe znaczenie dla charakteru niż myślałyśmy.
Nefi okazała się istną królową. Po krótkim kocim dzieciństwie, szaleństwach z nieco starszą i wiodącą prym Bagalką, Nefretete ukazała się w całej okazałości.

Dystyngowane ruchy, pełna klasa, na kolanka przychodziła chętnie, aczkolwiek z miną Robię-Ci-Wielką-Łaskę-DOCEŃ-TO-i-Podrap-za-uszkiem. Puszeczka? Nie, nie, zaszła jakaś pomyłka. Tylko kurczaczek! Koniecznie krojony w kosteczkę! Gdzie, tutaj? Nie, nie, patrzą na mnie! Nie będę jadła z pospólstwem! Chcę własny kącik! I miseczkę! Prywatną!

Zastanawiałyśmy się z lekką obawą czy wszystkie maine coony tak mają, ale wraz z wieloletnim doświadczeniem przyszło oświecenie - Nefutek jest wyjątkowa i już.
I kochamy ją niezależnie od każdego foszka.